fbpx

Vodní záchranný sport je mezinárodně uznávaný sport, který bohužel v naší republice není zatím tak rozšířený jako v jiných zemích (Německo, Anglie nebo Austrálie). Pravidla jsou určena celosvětovou federací vodních záchranářů ILS, drobné úpravy pro Evropu pak evropskou organizací ILSE. Tento sport je také zařazen mezi tzv. předolympijské sporty, což znamená, že je součástí World Games.

Součástí tohoto sportu je řada disciplín, všechny jsou však podobné reálným záchranným technikám. Základním rozdělením je na jedné straně na bazénové a dále na plážové a mořské disciplíny na straně druhé. Při bazénových disciplínách závodníci využívají záchranný model, který simuluje tonoucího (váha cca 70 kg), záchranářské ploutve (laminátové) a záchranný pás. Pro každou disciplínu se využívají různé pomůcky. Při plážových a mořských disciplínách závodníci využívají mořský plovák (speciální surfový plovák), mořský kajak, záchranný pás a záchranářské ploutve. Plážové disciplíny jsou pestřejší a náročnější než bazénové.

V naší organizaci je na vodní záchranný sport kladen velký důraz. Naši členové pravidelně obsazují čelní příčky českých i zahraničních závodů.

Přidej se k nám

Pokud tě výše uvedené informace zaujaly, kontaktuj nás prosím prostřednictvím našeho online formuláře zde.

 

Děkujeme za podporu:

Dotace


V roce 2023 podpořilo naši činnost Statutární město Brno, Odbor sportu dotační částkou 15.000,- Kč (sportování dospělých) a 108.000,- Kč (sportování mládeže).


Děkujeme! 

 

 

 


V roce 2022 podpořilo naši činnost Statutární město Brno, Odbor sportu dotační částkou 16.000,- Kč (sportování dospělých) a 90.000,- Kč (sportování mládeže).


Děkujeme! 

 

 

 


V roce 2021 podpořilo naši činnost Statutární město Brno, Odbor sportu dotační částkou 56.000,- Kč.


Děkujeme! 

 

 

 


V roce 2020 podpořilo naši činnost Statutární město Brno, Odbor školství mládeže a tělovýchovy, Oddělení sportu dotační částkou 30.000,- Kč.


Děkujeme!